• || Modní policie TU||

  || Reklamy SEM ||
  ||

  KDYŽ UŽ BUDEŠ KOPÍROVAT, TAK POUŽIJ JEDNU Z MÝCH KLIKAČEK
  ||
  Líbí se ti tu?
  Ano / Ne

Něco málo o Emo stylu

24. ledna 2009 v 13:19 | theruSHka-beruSHka |  ----->Emo styl<-----

Vítejte na BlackPink - webu o emo stylu


Emo styl

Jako emo jsou označovány dva různé styly oblékání. První vychází z "indie emo" scény devadesátých let, a má vazby na indie rock a punk rock. Zahrnuje oblečení obnošeného vzhledu, typicky v khaki barvách. Trička bývají menší, s potiskem ve stylu osmdesátých let. Tašky a batohy bývají zdobeny špendlíky a odznáčky různých kapel.

Druhý populární styl je tmavší a vyznačuje se narovnanými vlasy obarvenými na tmavo (typicky černou, červenou, nebo nějaký nepřirozený odstín tmavé barvy). Muži nosí ženské kalhoty, obvyklý je piercing do rtů či obočí a tmavý makeup (u žen i u mužů; nejvýraznější je černá tužka na obočí, ale vyskytují se i červené oční stíny). Častým doplňkem jsou brýle s tlystými tmavými obroučkami, které občas nosí i jedinci kteří brýle nepotřebují.

Oblíbenou obuví jsou kotníčkové tenisky nebo skate boty.

Přestože "emo" označuje jak oblékání a postoje fanoušků emo scény, tak i původní hudební styl, jsou od sebe tyto dva významy značně vzdáleny. Emo jako hudební styl dlouho předchází slangovému označení "emo". Současně je mnoho dnes aktivních hudebních skupin označováno jako "emo" jen proto, že se jejich styl oblékání a postoje s významem slangového výrazu.


Jak být emo


Emo styl nemá pravidla !!! Žádný životní styl nemá nebo by neměl mít pravidla. Vždyť to ani nejde. Životní styl znamená to co každý den žijeme, jaké máme názory, o tom co je uvnitř nás, s jakými lidmi trávíme svůj život a ne to jakou barvu vlasů máme, jestli nosíme jen černé oblečení apod. A podle toho se můžete zařadit do určitého životního stylu.

Je to celkem jednoduché, ale něco ze základních rysů ema musíte vlastnit! Nevadí, že nemáte černé nebo světlonce žluté vlasy. Tohle zkrátka není podmínkou. Je to pouze zásada komerčně vžitá zásada. Bylo vžito že emo boy je kluk s černými vlasy, patkou přes oko, černým oblečením a doplňky a s pořezaným zápěstím. Ale to je jen hloupá zkomerčnělá domněnka. Vás se přece nikdo neptal, jetli chcete mít takovou či jinou barvu vlasů. O tom emo není. Emo je ten kdo se nebojí ukázat svoje city! To je jediná podmínka toho,abyste se mohli zařadit mezi emo.

Jak se stát emo? Zkrátka, buď emo jste nebo nejste. Abyste jím byli musíte mít jedinou vlastnost - NESMÍTE SE BÁT DÁT NAJEVO SVOJE POCITYEmo historieOd poloviny osmdesátých let byl výraz Emo používán hlavně pro hudební styl inspirovaný tehdejší washingtonskou scénou.

V roce 1985 clenove skupiny Rites of Spring poznamenali v interview pro hudební časopis Flipside, ze někteří jejich fans je začali oslovovat a označovat jako emo podle toho, že skupina vyjadřovala a ukazovala emoce při svých vystoupeních a koncertech.


V dnešní době je Emo pojato v širším významu. Dnes je používáno jako zkratka pro slovo "emotivní". Po roce 2000 začaly hudební skupiny jako Dashboard Confessional více popularizovat a Emo se dostalo i k teenagerům. A s tím začala být hudba známější. Emo začalo být okolím používáno jako termín pro přehnané melodrama či ublíženost. Na fanoušky pak často mířily věty jako "nebuď tak Emo" či "vzmuž se, Emo děcko" vyjadřující dojem, že se berou příliš vážně. . . Když začala vydavatelství zařazovat a prodávat skupiny jako emo, postupně se sjednotily i zpočátku různé styly jejich prezentace. S emo začali být spojovány skupiny jako My Chemical Romance, Panic! At the Disco apod. Jejich image se též vžila jako emo a tak k emu začínají patřit černé oční stíny a linky a delší vlasy přes oči.Emo znaky


Znaky emo mody:

1) černé nehty

2) černé vlasy, patka

3) tenisky

4) hudba

5) proužky

6) placky kapel

7) emocore

8) odlišnost od okolí

9) nestydět se za emoce

10) černá a růžová barva

11) doplňky

KOPÍRUJ SE ZDROJEM!!!!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

seš kluk nebo holka???

holka
kluk

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama