• || Modní policie TU||

  || Reklamy SEM ||
  ||

  KDYŽ UŽ BUDEŠ KOPÍROVAT, TAK POUŽIJ JEDNU Z MÝCH KLIKAČEK
  ||
  Líbí se ti tu?
  Ano / Ne

Betty Boop něco o ní....

26. ledna 2009 v 18:07 | theruSHka-beruSHka |  ----->Betty Boop<-----

Betty Boop

Experimentální strojový překlad hesla Betty Boop z encyklopedie Wikipedia pořízený překladačem Eurotran. Je tento překlad nedokonalý? Pomozte nám jej zlepšit!

Tip:

Pro orientační překlad anglických internetových stránek do češtiny můžete zkusit Překladač Eurotran.

Betty Boop from the opening title sequence of the earliest entries in the Betty Boop Cartoons.

Betty Boop od zahajovacího titulového sledu nejčasnějších záznamů v Betty Boop karikatury.

Betty Boop charakter animovaného filmu objeví se v Talkartoon a Betty Boop série filmů produkovala Max Fleischer a povolený Paramount obrazy. S její zjevnou sexualitou, Betty byla hit s divadlem-goers, a přesto, že má been zmírněný ve třicátých létech, ona zůstane populární dnes pro toto zobrazení sexuality.

Historie

Betty Boop and Bimbo in Minnie the Moocher (1932).

Betty Boop a přihlouplá krasavice v Minnie Moocher

(1932).

Dávné doby

Betty Boop dělal její první vzhled 9. srpna 1930 v karikatuře Závratné mísy, šestá splátka ve Fleischerovi je Talkartoon série. Ona byla malá jako ona brzy-k-být-slavný self, nicméně. Grim Natwick, animator veterána oba Walt Disney je a Ub Iwerks je studia, byl velmi zodpovědný pro vytvářet charakter, který on modeled na Heleně Kaneové, zpěvák a hráč kontraktu u Paramount představí si, studio, které distribuovalo Fleischera je karikatury. V udržování s běžným zvykem, Natwick dělal jeho nový charakter zvíře, v tomto případě, francouzský pudlík. Začínat touto karikaturou, hlas charakteru byl vykonáván několika různými hlasovými herečkami až do Mae Questel dostal roli, v 1931, a držel to pro zbytek série.

Natwick sám později připustil, že Bettyův originální pohled byl docela ošklivý. Animator přebudovaný ji v 1932 být rozeznatelně člověk v karikatuře Nějaké hadry. Její poddajný pudlík uši se staly kruhovými náušnicemi a její kožešina pudlíka stala se stříháním vlasů souhlasu. Ona se objevila v desíti karikaturách jako vedlejší postava, dívka plácnutí s více srdcem než mozek. V karikaturách jednotlivce ona byla nazývána "Nancy Leeovou" a "Nan Mcgrewová". Ona obvykle sloužila jako studio hrát Bimbo přítelkyni. Ačkoli Písně obrazovky karikatura Betty koedukační1931, ona nebyla oficiálně pokřtěný "Betty Boop" dokud ne 1932 krátký Zastavovat přehlídku ten stejný rok. Toto bylo také první karikatura být oficiálně část Betty Boop série a ne Talkartoon. odkazoval se na charakter jako Betty v

Betty jako sexuální symbol

Betty Boop in Betty Boop's Bamboo Isle (1932).

Betty Boop v Betty Boop bambus ostrůvek (1932).

Bettyův vývoj byl ještě neúplný, nicméně. Max Fleischerův bratr, Dave, dále pozměnil charakter, dělat ji svůdnější a ženštější. Bettyova slavná osobnost konečně vstoupila do hry v 1932 krátký, Minnie Moocher, ke kterému taxi Calloway a jeho orchestr půjčoval jejich talenty. Ve filmu, Betty uteče z domu jen aby byl ztracen s costar Bimbo v jeskyni navštěvované mrožem (rotoscoped od Callowaya). Duch je děsivé hudební číslo nutí Betty prchnout zpátky do bezpečnosti domova.

Betty Boop je pozoruhodný pro bytí první kreslená postavička úplně reprezentovat sexuální ženu. Jiné ženské postavy stejného období ukazovaly jejich kalhotky pravidelně, jako myš Minnie, ale neměl plnou karikaturu formy ženy. Betty Boop, nicméně, bavil se v její sexualitě. Ona nosila krátké šaty a podvazkový pás. Její hrudi byly prominentní a ona ukázala jí výstřih. V jejích karikaturách, jiné charaktery pokusí se plížit se koukne na její chvíli, kterou ona mění. V Betty Boop bambus ostrůvek, ona dělá hula opotřebovávat se jen lei a tráva lemují, kousek, který ona opakovala v jejím portrétovém vzhledu v první Popeye karikatura.

Přesto, animators se ujistil držet charakter "čistý" a dívka-jako (oficiálně, ona byla jen stará 16 let). Jak Betty řekne Koko klaun ve filmu Boop-Oop-- Doop poté, co byl ohrožený chlípným ředitelem, "on nemohl vzít můj boop-oop-- doop pryč!"

Její karikatury také vystupovaly ze soutěže kvůli jejich pozitivnímu džezu zvukové doprovody. Kromě tří karikatur se zvukovými doprovody taxi Calloway, skupiny hosta pro Betty Boop karikatury zahrnovaly kapely Louise Armstronga, Rudy Vallee, a Don Redman. Ethel Merman objevil se v nemnoho šortek jako umělec hosta.

Citlivosti dospělého Bettyových karikatur dělaly jí hit a vlnu merchandising brzy zametl svět. Zatím, Helena Kaneová, kdo inspiroval charakter v 1930, žaloval Fleischer studio v 1934 pro údajně krást její pohled obchodní známky, tančit a zpívat styl a catchphrase. Kane prohrál žalobu (a její boop-oop-- doop) když Fleischers dokázal, že výraz byl použitý jinými umělci před Kaneem.

The Hayes Code-safe Betty appears with comic strip character Henry in Betty Boop with Henry, the Funiest Living American (1935).

Hayes kód-bezpečný Betty objeví se s charakterem kresleného seriálu Henry v Betty Boop s Henrym, Funiest živý Američan (1935).

Betty zkrotil

Nakonec, Bettyova zvýšená sexualita by hláskovala její osud. Výrobní kódové zákony o cenzuře si vynutily začátek v 1934 přinutil ji nosit delší sukni a méně odhalující výstřih. Betty byla už ne plácnutí; ona byla husbandless žena v domácnosti s malým psem jmenovala Pudgy. Animators bojoval, aby držel Bettyovy karikatury zajímavý tím, že páruje ji s populárním kresleným seriálem charaktery ale žádný z těchto filmů byli velmi úspěšní (ačkoli jeden takový pár přece poháněl Popeye do stardom jeho vlastní). Bettyova karikaturní kariéra přišla do konce, přinejmenším dočasně, v 1939.

Betty dnes

Betty Boop filmy by dosáhly publik jednou znovu, když oni byli umístěni do syndication v televizi v padesátých létech U.M. a M;. T.V. Corp. a pozdnější National Telefilm sdruží (NTA). U.M. a M;. a NTA měnil Paramount otevření, odstraňovat Paramount logo od otevření a uzavření. Nicméně, horská část loga zůstane na tiskách televize, obvykle s U.M. a M;. autorské právo ale některé tisky obsahují Paramount-Publix novinové podtitulky.

Ona také vyhrála projev v 60-tých letech counterculture hnutí. NTA vydělával na tomto a kupoval práva k jejím šortkám k colorize a re-vysílat je v TV jak Betty Boop přehlídka. Tam byla diskuse obklopující NTA colorization protože, jak Turner zábava později potřebovala Fleischera Popeye námořník, tracers přeskočil kreslení a zjednodušil činnosti, používání limitovalo animaci na místě Fleischerovy plné animace.

Ivy filmy složily film někteří Bettyovy lepší šortky volaly Betty Boop skandály 1974 který viděl nějaký omezený úspěch. NTA později vydal další film kompilace, Hurray pro Betty Boop v roce 1980. Obchodníci nově objevený Betty Boop v 80-tých letech jako studna a zboží představovat charakter (v jejím časnějším, svůdnějším ročníku) je nyní široce dostupný. Také v 80-tých letech, klepátko Betty vypíská (jehož hlas, obraz a jméno byli ovlivňováni kreslenou postavičkou) se zvedl k popularitě ve V. Británii.

V roce 1988, Betty se objevila poprvé v letech, s portrétem v ceně akademie-vyhrávat film Kdo formoval králíka Rogera. To bylo široce hlásil, že animators nadhodil jeden rám Betty aktu, neviditelný pro publikum, samozřejmě. Jestliže takový rám existoval, to bylo nahrazené konvenčním rámcem jakmile film vyšel na domácím videu.

V roce 1993, animator Jerryho Reese, nejlépe známý pro jeho film Odvážný malý opékač topinek,metro-Goldwyn-Mayer. S 75 procentem storyboarded filmu a dvou týdnů před hlasem nahrávka měla začít, MGM měnil šéfy studia a projekt, pokusně volal Betty Boop rys skript, byl opuštěný. psal a produkoval nový Betty Boop celovečerní film pro

Vlastnictví Boop karikatur má změněné listy přes plynoucí dekády kvůli sérii fúzí společnosti, získání a divestigures (hlavně zahrnovat Republic obrazy a 2006 korporačního rozkolu mateřské společnosti Viacom do dvou oddělených společností). Jak 2006, CBS Paramount televize se zabývá distribucí televize, zatímco, ironicky, distributor originálu Paramount se zabývá divadelní distribucí, ačkoli nějaký druh rerelease má zatím být oznámen. Také, Betty Boop charakter a obchodní známka je současně vlastněna King představuje syndikát a studia Fleischera.

Betty Boop série pokračuje být favorit mnoha kritiků, a 1933 filmu Sněhurka (nebýt zmaten Disneyem 1937 filmu Sněhurka) byl vybrán pro uchování americkou knihovnou kongresu v národním filmovém registru v roce 1994. Betty Boop popularita přetrvává také a odkazy na charakter se objeví v takových rozsáhlých místech jako kreslený seriál Doonesbury, kde charakter B.D. ' s prsatá přítelkyně/manželka je jmenoval "Boopsie", a oživená realitní tv Spoof Sblížený, kde Betty je inspirace pro Toot Braunstein. Betty Boop hudební je naplánovaný být produkován na Broadwayi, s hudbou Andrew Lippa. Tam je současně 22 Betty Boop karikatur v dostupném veřejném majetku u archivu internetu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

pls***CliC***pls

***CliC***

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama